آموزش ساخت سرور در ماینکرافت Minecraft

 

Minecraft cover

Minecraft یک بازی ویدیویی sandbox است که توسط توسعه دهنده سوئدی Markus Persson ساخته شده است ، که توسط Mojang در سال 2011 منتشر شد و توسط مایکروسافت در سال 2014 خریداری شده است. این بازی پرفروش ترین بازی ویدیویی همه زمان ها است و تا اواخر سال 2019 بیش از 180 میلیون نسخه در همه سیستم عامل ها به فروش می رساند ، با بیش از 112 میلیون بازیکن فعال ماهانه.

در Minecraft ، بازیکنان دنیای سه‌بعدی را که عمداً مسدود ، پیکسل شده ، ایجاد شده است کشف می کنند و ممکن است مواد اولیه ، ابزارهای صنایع دستی ، ساخت سازه ها یا کارهای خاکی را کشف و استخراج کنند و بسته به حالت بازی ، می توانند با دشمنان کنترل شده کامپیوتر و همچنین مبارزه کنند. یا با سایر بازیکنان در همین جهان با آنها همکاری یا رقابت کنید. این حالت ها شامل یک حالت زنده ماندن است که در آن بازیکنان باید منابع لازم را برای ایجاد جهان و حفظ سلامتی و حالت خلاقانه بدست آورند که بازیکنان دارای منابع نامحدود باشند. در Java Edition ، بازیکنان می توانند بازی را با مود تغییر دهند تا مکانیک جدید گیم پلی ، آیتم ها ، بافت ها و دارایی ها ایجاد شوند.


کلیپ آموزش ساخت سرور در ماینکرافت :

[aparat id=”vVRlB”]


Minecraft :

Minecraft با تحسین منتقدین ، ​​جوایز بی شماری را به خود اختصاص داده و به عنوان یکی از تأثیرگذارترین و بزرگترین بازی های ویدیویی در تمام دوران توصیف شده است. رسانه های اجتماعی ، تقلیدها ، اقتباس ها ، کالاها و کنوانسیون های سالانه MineCon نقش مهمی در محبوبیت بازی داشتند. همچنین در محیط های آموزشی بویژه در حوزه سیستم های محاسباتی مورد استفاده قرار گرفته است ، زیرا کامپیوترهای مجازی و دستگاه های سخت افزاری در آن ساخته شده است. تعدادی بازی Spin-Off نیز ساخته شده اند ، مانند Minecraft: Story Mode ، Minecraft Earth و Minecraft Dungeons.

 

گیم پلی :

Minecraft Mobs

Minecraft یک بازی sandbox سه بعدی است که اهداف خاصی برای انجام آن ندارد و به بازیکنان آزادی زیادی می دهد تا بتوانند در نحوه انتخاب بازی بازی کنند. با این حال ، یک سیستم دستیابی به موفقیت وجود دارد. گیم پلی به طور پیش فرض از نظر شخص اول است ، اما بازیکنان گزینه ای برای دیدگاه شخص سوم دارند. دنیای بازی از اشیاء سه بعدی خشن تشکیل شده است – عمدتا مکعب و مایعات ، و معمولاً به آن “بلوک” گفته می شود – مواد مختلفی مانند خاک ، سنگ ، سنگ معدن ، تنه درخت ، آب و گدازه را نشان می دهد. گیم پلی اصلی هسته در چیدن و قرار دادن این اشیاء می چرخد. این بلوک ها در یک شبکه سه بعدی ترتیب داده شده اند ، در حالی که بازیکنان می توانند آزادانه در سراسر جهان حرکت کنند. بازیکنان می توانند بلوک های “من” را ببندند و سپس آنها را در جای دیگری قرار دهند و این امکان را برای ساختن چیزها فراهم می کند.
دنیای بازی با استفاده از یک بذر نقشه ای که از ساعت سیستم در زمان ایجاد جهان بدست می آید (یا به صورت دستی توسط پخش کننده مشخص شده است) ، عملاً نامحدود و رویه ای است که بازیکنان در آن کاوش می کنند. محدودیت هایی برای حرکت عمودی وجود دارد ، اما Minecraft اجازه می دهد تا یک دنیای بازی بی نهایت بزرگ در صفحه افقی ایجاد شود. با توجه به مشکلات فنی در هنگام رسیدن به مکانهای بسیار دور ، با وجود این ، مانعی وجود دارد که بازیکنان از مسافرت به مکانهای فراتر از 30،000،000 بلوک از مرکز خارج شوند. که فقط در صورت نزدیکی بازیکنان ایجاد می شوند یا بارگذاری می شوند. جهان به بیومهای مختلف اعم از بیابانها تا جنگلها تا مزارع برفی تقسیم می شود ؛ زمین شامل دشت ها ، کوه ها ، جنگل ها ، غارها و اجسام مختلف گدازه / آب است. سیستم زمان بازی در بازی از یک چرخه روز و شب پیروی می کند و یک چرخه کامل 20 دقیقه در زمان واقعی طول می کشد.
بازیکنان جدید پوستی با شخصیت پیش فرض انتخاب شده یا از استیو یا الکس دارند ، اما گزینه ایجاد پوسته های سفارشی در سال 2010 در دسترس بود.  بازیکنان با شخصیت های مختلف غیر پخش کننده ای که به عنوان اوباش شناخته می شوند ، مانند حیوانات ، اهالی روستا و موجودات خصمانه روبرو می شوند. اوباش غیرفعال مانند گاوها ، خوک ها و مرغ ها را می توان برای مواد غذایی و مواد ساخت صنایع دستی شکار کرد. آنها در طول روز تخم ریزی می کنند ، در حالی که اوباش خصمانه – از جمله عنکبوت بزرگ ، اسکلت و زامبی – در طول شب یا در مکان های تاریک مانند غارها تخم ریزی می کنند.  بعضی از اوباش خصمانه ، مانند زامبی ها ، اسکلت ها و غرق شده ها (نسخه های زیر آب زامبی ها) در صورت نداشتن روسری ، زیر آفتاب می سوزند.  سایر موجودات منحصر به فرد برای Minecraft شامل خزنده (موجودی در حال انفجار است که روی بازیکن پخش می شود) و اندرمن (موجودی با قابلیت حمل و نقل ، جمع آوری و قرار دادن بلوک).  انواع مختلفی از اوباش وجود دارد که در شرایط مختلف تخم ریزی می کنند. به عنوان مثال ، زامبی ها انواع پوستی دارند که در بیابان ها تخم ریزی می کنند.
بسیاری از مفسران سیستم فیزیک بازی را غیر واقعی توصیف کرده اند. مایعات به طور مداوم برای یک فاصله افقی محدود از بلوک های منبع جریان می یابند ، که می توان با قرار دادن یک بلوک جامد در جای خود و یا با چسباندن آن به یک سطل ، آن را حذف کرد. سیستم های پیچیده را می توان با استفاده از دستگاه های مکانیکی بدوی ، مدارهای الکتریکی و دروازه های منطقی ساخته شده با یک ماده درون بازی معروف به redstone ساخته کرد.
Minecraft علاوه بر جهان (جهان اصلی) دارای دو بعد جایگزین است: Nether و End. Nether یک بعد جهنمی است که از طریق درگاه های ساخته شده توسط بازیکن قابل دسترسی است. این شامل منابع منحصر به فرد بسیاری است و می تواند برای مسافرت از مسافت های بزرگ در جهان خارج از کشور استفاده شود. این بازیکن می تواند یک گروه سرمربی اختیاری بنام Wither از مواد موجود در هلن بسازد. انتها سرزمینی بی ثمر است که از جزایر زیادی تشکیل شده است. اژدها رئیس به نام اِندر اژدها در جزیره اصلی ساکن است. کشتن اژدها به اعتبار پایان بازی و شعری که توسط رمان نویس ایرلندی جولیان گوف سروده شده است ، اشاره می کند. به بازیکنان اجازه داده می شود تا به نقطه اصلی تخم ریزی شده خود در جهان خارج شوند و بازی را به طور نامحدود ادامه دهند.
این بازی شامل پنج حالت بازی است: بقا ، خلاق ، ماجراجویی ، هاردکور و تماشاگر. همچنین دارای یک سیستم دشواری قابل تغییر در چهار سطح است.

حالت زنده ماندن :

Minecraft

در حالت زنده ماندن ، بازیکنان مجبور هستند منابع طبیعی مانند چوب و سنگ موجود در محیط را جمع آوری کنند تا از بلوک ها و اقلام خاصی استفاده کنند. بسته به دشواری ، هیولا در مناطق تاریک خارج از شعاع مشخصه شخصیت ، تخم ریزی می کنند و بازیکنان را ملزم به ساختن یک سرپناه در شب می کنند.  این حالت همچنین دارای نوار سلامتی است که با حمله هیولا ، افتادن ، غرق شدن ، افتادن در گدازه ، خفه شدن ، گرسنگی و حوادث دیگر کاهش می یابد. بازیکنان همچنین نوار گرسنگی دارند که باید بطور دوره ای با خوردن غذای درون بازی ، به جز در مشکل صلح آمیز ، دوباره پر شوند. اگر نوار گرسنگی تخلیه شود ، بهبودی اتوماتیک متوقف می شود و در نهایت سلامتی کاهش می یابد. وقتی بازیکنان یک نوار گرسنگی تقریباً کامل یا به طور مداوم با مشکل مسالمت آمیز مواجه هستند ، سلامت پر می شود.
بازیکنان می توانند طیف گسترده ای از موارد را در Minecraft تهیه کنند. وسایل قابل حمل شامل زره پوش می باشد که آسیب ناشی از حملات را کاهش می دهد. سلاح (مانند شمشیر) ، که اجازه می دهد تا هیولا و حیوانات راحت تر کشته شوند. و ابزارهایی که انواع خاصی از بلاک ها را سریعتر می شکنند. برخی از اقلام بسته به متریال مورد استفاده در ساختن آنها ، دارای چند لایه هستند و در این میان اقلام ردیف بالاتر موثرتر و بادوام تر است. بازیکنان می توانند کوره هایی بسازند که بتوانند مواد غذایی را بپزند ، سنگ معدن را پردازش کنند و مواد را به مواد دیگر تبدیل کنند. بازیکنان همچنین ممکن است از طریق یک سیستم بارگیری کالاها را با NPC های روستایی معامله کنند ، که شامل تجارت زمرد برای کالاهای مختلف و برعکس است.
بازی دارای یک سیستم موجودی است که به بازیکنان امکان می دهد تعداد محدودی از موارد را حمل کنند. پس از مردن ، موارد موجودی در موجودی بازیکنان ریخته می شود و بازیکنان دوباره در نقطه تخم ریزی خود مجددا تخم ریزی می کنند ، که به طور پیش فرض در جایی است که بازیکنان برای اولین بار در بازی تخم ریزی می کنند و با خوابیدن در رختخواب می توان دوباره تنظیم کرد.  اگر بازیکنان قبل از ناامیدی پس از 5 دقیقه بتوانند به آنها برسند ، آیتم های حذف شده قابل بازیابی هستند. بازیکنان ممکن است با از بین بردن اوباش و بازیکنان دیگر ، استخراج معادن ، ذوب سنگ ، پرورش حیوانات و پخت و پز مواد غذایی ، امتیازات کسب کنند. پس از آن می توان تجربه را صرف ابزارهای مسحور کننده ، زره پوش و سلاح کرد. وسایل مسحور شده معمولاً قدرتمندتر ، دوام بیشتری دارند یا جلوه های ویژه دیگری دارند.
حالت هاردکور یک نوع حالت زنده ماندن است که به سخت ترین حالت قفل می شود و دارای پرمشع است ، که در صورت از بین رفتن بازیکن ، برای همیشه جهان را حذف می کند. اگر یک بازیکن روی سرور چند نفره ای که روی سخت افزار قرار دارد می میرد ، در حالت تماشاگر قرار می گیرد.

حالت خلاقانه :

Minecraft city hall

نمونه ای از ساختاری که در Minecraft ساخته شده است
در حالت خلاق ، بازیکنان از طریق فهرست موجودی به کلیه منابع و موارد موجود در بازی دسترسی دارند و می توانند فوراً آنها را قرار داده یا حذف کنند. بازیکنان می توانند توانایی پرواز آزادانه در سرتاسر بازی را به خواست خود تغییر دهند و شخصیتهای آنها هیچ آسیبی نبینند و در اثر گرسنگی تحت تأثیر قرار نگیرند. حالت بازی به بازیکنان کمک می کند تا بدون مزاحمت در ساخت و ایجاد پروژه هایی با هر اندازه ای متمرکز شوند.
حالت ماجراجویی
حالت ماجراجویی به طور خاص طراحی شده است تا بازیکنان بتوانند نقشه ها و ماجراهای سفارشی ساخته شده توسط کاربر را تجربه کنند. گیم پلی بازی شبیه به حالت زنده ماندن است اما با محدودیت های مختلفی وجود دارد که می تواند توسط سازنده نقشه در دنیای بازی اعمال شود. این بازیکنان را مجبور می کند تا موارد مورد نیاز را بدست آورند و ماجراهایی را به روشی که نقشه ساز در نظر داشته باشد ، تجربه کنند. یکی دیگر از مواردی که برای نقشه های سفارشی طراحی شده است ، بلوک فرمان است. این بلوک به سازندگان نقشه اجازه می دهد تا تعامل با بازیکنان را از طریق دستورات سرور اسکریپت شده گسترش دهند.

حالت تماشاگر :

حالت تماشاگر به بازیکنان اجازه می دهد تا از طریق بلاک ها پرواز کنند و گیم پلی را بدون تعامل مستقیم تماشا کنند. بازیکنان موجودی ندارند ، اما می توانند با بازیکنان دیگر ارتباط برقرار کنند و از منظر بازیکن یا موجود دیگری را مشاهده کنند. این حالت بازی فقط می تواند در نسخه جاوا یا رایانه شخصی قابل دسترسی باشد.

چند نفره:

چند نفره در Minecraft از طریق پخش چند نفره مستقیم بازی به بازی ، پخش LAN ، صفحه اسپلیت محلی و سرورها (میزبان پخش کننده و میزبان مشاغل) در دسترس است. این چندین بازیکن را قادر می سازد تا در یک دنیای واحد با یکدیگر تعامل و ارتباط برقرار کنند. بازیکنان می توانند سرورهای خود را اجرا کنند ، از ارائه دهنده هاست استفاده کنند یا مستقیماً از طریق Xbox Live به بازی بازیکن دیگر وصل شوند. جهان های تک نفره از پشتیبانی شبکه محلی برخوردار هستند و به بازیکنان این امکان را می دهد تا در دنیای رایانه های محلی بهم پیوسته و بدون نصب سرور ملحق شوند.  سرورهای چند نفره Minecraft توسط اپراتورهای سرور هدایت می شوند (گزینه های مختصر) ، که به دستورات سرور مانند تنظیم زمان روز و پخش بازیکنان دسترسی دارند. اپراتورها همچنین می توانند محدودیت هایی را انتخاب کنند که در آن نام کاربری یا آدرسهای IP مجاز به ورود به سرور مجاز نیستند. سرورهای چند نفره فعالیتهای گسترده ای دارند که برخی از سرورها قوانین و آداب و رسوم منحصر به فرد خود را دارند. یکی از بزرگترین و محبوب ترین سرورها Hypixel است که توسط بیش از 14 میلیون بازیکن بی نظیر بازدید شده است. بازیکن در مقابل مبارزات بازیکن (PvP) را می توان فعال کرد تا امکان درگیری بین بازیکنان فراهم شود. بسیاری از سرورها پلاگین های سفارشی دارند که امکاناتی را می دهند که به طور عادی امکان پذیر نیست. در سال 2013 ، مژانگ Minecraft Realms را اعلام کرد ، یک سرویس میزبانی سرور که قصد داشت بازیکنان را برای اجرای بازی های چند نفره سرور به راحتی و با خیال راحت و بدون نیاز به راه اندازی خود انجام دهد. بر خلاف یک سرور استاندارد ، فقط بازیکنان دعوت شده می توانند به سرورهای Realms بپیوندند و این سرورها از آدرس IP استفاده نمی کنند. Minecraft: صاحبان سرورهای Java Edition Realms می توانند حداکثر بیست نفر را برای بازی در سرور خود دعوت کنند که حداکثر ده بازیکن به صورت همزمان انجام می شود. صاحبان سرور Minecraft Realms می توانند حداکثر 3000 نفر را برای بازی در سرور خود دعوت کنند و حداکثر ده بازیکن به صورت آنلاین در یک زمان انجام دهند. سرورهای Minecraft: Java Edition Realms از افزونه های ساخته شده توسط کاربر پشتیبانی نمی کنند ، اما بازیکنان می توانند نقشه های Minecraft سفارشی را بازی کنند.  سرورهای Minecraft Realms از افزودنیهای ساخته شده توسط کاربر ، بسته های منبع ، بسته های رفتاری و نقشه های سفارشی Minecraft پشتیبانی می کنند. در Electronic Entertainment Expo 2016 ، اعلام شد که Realms می تواند Minecraft را برای پشتیبانی از بازی متقاطع بین سیستم عامل های Windows 10 ، iOS و Android از ژوئن سال 2016 ، با پشتیبانی Xbox One و Nintendo Switch به پشتیبانی کند ، بعداً در سال 2017 ، و پشتیبانی از دستگاههای واقعیت مجازی. در تاریخ 31 ژوئیه 2017 ، مژانگ نسخه بتا به روزرسانی را منتشر کرد که امکان پخش بازی های متقابل را فراهم می کند.  پشتیبانی Nintendo Switch از Realms در ژوئیه سال 2018 منتشر شد.
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *