آموزش ساخت سرور در تیم اسپیک TeamSpeak

ts feature.jpg

TeamSpeak چیست ؟

TeamSpeak یک نرم افزار اختصاصی پروتکل از طریق اینترنت (VoIP) اختصاصی برای ارتباط صوتی بین کاربران در یک کانال گپ است ، دقیقاً مانند یک تماس کنفرانس تلفنی. کاربران معمولاً از هدفون با میکروفون استفاده می کنند. نرم افزار مشتری با انتخاب کاربر به سرور TeamSpeak متصل می شود ، از این طریق کاربر می تواند به کانال های چت بپیوندد.

مخاطب هدف برای TeamSpeak گیمرهایی است که می توانند از این نرم افزار برای ارتباط با سایر بازیکنان در همان تیم یک بازی ویدیویی چند نفره استفاده کنند. برقراری ارتباط از طریق صدا ، این امکان را فراهم می آورد که بازیکنان بتوانند دست خود را بر روی کنترل نگه دارند.

ts feaature.jpg

کلیپ آموزش ساخت سرور در TeamSpeak :

[aparat id=”yzZQ6″]

توجه :

اگه مشکلی با اتصال کاربراتون دارید پورت های اعلام شده در فیلم را در فایر وال ویندوز سرور باز کنید.


TeamSpeak:

سرور :

سرور TeamSpeak به عنوان یک سرور اختصاصی در لینوکس ، macOS ، Microsoft Windows و FreeBSD کار می کند و از یک رابط کاربری مبتنی بر مشتری یا یک رابط خط فرمان برای کنترل مدیریت و پیکربندی سرور استفاده می کند. کلاینت های TeamSpeak برای Linux ، macOS ، Windows ، Android و iOS در دسترس هستند.
سرور TeamSpeak 3 را می توان بدون هیچ هزینه ای تا 32 اسلات (کاربران همزمان) استفاده کرد. برای استفاده غیرتجاری ، تا سپتامبر 2018 مجوزهای غیر انتفاعی موجود بود که امکان استفاده از سرور حداکثر 512 اسلات را فراهم می کرد. با استفاده از آن ، سرورهای سرور می توانند شکافها را به چندین نمونه سرور مجازی تقسیم کنند (حداکثر 2).
با شروع از سپتامبر سال 2018 ، NPL [شفاف سازی لازم] برای سیستم جدید مجوز قطع شد.

TeamSpeak مشتری : 

در تاریخ دوشنبه 14 اکتبر 2019 ، TeamSpeak نسخه کاملاً بازسازی شده نرم افزار مشتری خود را اعلام کرد. در ابتدا لقب TeamSpeak 5 (با نام TeamSpeak 4 که شایعه شده به دلیل اجتناب از Tetraphobia اجتناب شده است) ، مشتری جدید آنها بدون شماره نسخه منتشر شده است و فقط با نام “TeamSpeak” شناخته می شود.
مشتری جدید تعدادی از محصولات جدید با برند جدید را به خدمات خود معرفی می کند ، از جمله ویژگی های مدرن چت جهانی ، رابط کاربری کاملاً پاسخگو ، سرورهای صوتی رایگان و بسیاری از عملکردهای صوتی به روز شده.

TeamSpeak 3 :

TeamSpeak 3 از سال 2004 در مرحله توسعه است. این یک بازنویسی کامل از TS2 با بسیاری از ویژگی های جدید بود ، اما به روزرسانی های نادر را در وبلاگ توسعه داشته است ، و برای اولین بار تخمین زده می شود که در اواسط سال 2006 منتشر شد. اولین نسخه عمومی TeamSpeak 3 SDK 7 در تاریخ 5 ژوئن 2008 با راه حل یکپارچه در بازی MMO Vendetta Online ارائه شد. بتا باز TeamSpeak 3 در تاریخ 9 دسامبر 2009 منتشر شد. بتا Open در 10 آگوست 2011 بسته شد و با Teamspeak 3.0.0 Final جایگزین شد ، که اولین نسخه پایدار Teamspeak 3. است.
TeamSpeak 3 استفاده از شناسه های منحصر به فرد را که در برنامه به عنوان هویت حفظ می شوند ، معرفی کرد که بطور تصادفی در زمان راه اندازی اولیه مشتری ایجاد می شوند. یک هویت حاوی یک نام مستعار است ، که می تواند در هر زمان ، شناسه منحصر به فرد و یک نام هویت تغییر کند ، که برای سایر کاربران روی سرور قابل رویت نیست. شناسه منحصر به فرد توسط سرور برای اعطای مجوز به کاربر استفاده می شود. شناسه های منحصر به فرد جایگزین نیاز کاربر برای ثبت نام در سرور برای نگه داشتن گروه کاربر خود ، اعم از این گروه کانال یا گروه سرور می شود.

سیستم مجوزها :

هنگامی که TeamSpeak 3 برای اولین بار در نسخه Open Beta معرفی شد ، سرورهای سرور با تغییر عمده ای در اعطای اختیارات اداری به کاربران مواجه شدند ، به روش یک سیستم مجوزهای مبتنی بر بول و عدد صحیح ، که امکان کنترل بهتر کاربر را فراهم می کرد.
سیستم مجوزها دارای دو نوع مجوز مبتنی بر عدد صحیح است: قدرت و توان مورد نیاز. Power میزان قدرت در عددی است که گروه / کاربر برای آن مجوز دارد. نياز نيرو عبارتست از قدرت در تعدادي كه گروه / كاربر براي استفاده از آن مجوز خاص نياز دارد. اگر سطح قدرت پایین تر از سطح مورد نیاز باشد ، از مجوز استفاده نمی شود. اگر سطح قدرت مساوی یا بالاتر از سطح مورد نیاز باشد ، گروه / کاربر می تواند از آن استفاده کند.
TeamSpeak 3 همچنین دارای یک سلسله مراتب 5 مرحله ای در سیستم مجوزهای خود: گروه سرور ، مجوزهای مشتری ، مجوزهای کانال ، گروههای کانالها و مجوزهای مشتری مشتری. این پنج مورد برای غلبه بر نوع دیگری ، که به عنوان ارث نیز شناخته می شود ، استفاده می شود. این امر مجوزهای بسیار پیچیده ای را برای کاربران فراهم می آورد ، به کاربران قدرت و استفاده بیشتری در TeamSpeak می دهد بدون اینکه کنترل کاملی به کاربران سرور داده شود.
با انتشار نسخه های بعدی ، توسعه دهندگان TeamSpeak روش های ساده تری برای تنظیم مجوزها به روش “نمایش نمایش مجوزهای استاندارد” به طور پیش فرض در مشتری ایجاد کردند. این صفحه نمایش سیستم مجوزهای اصلی را در پشت “استاندارد” قرار می دهد که آن را “صفحه نمایش مجوزهای پیشرفته” می نامند. این کار در هنگام راه اندازی سرور TeamSpeak 3 سهولت استفاده بیشتری را برای مبتدیان ایجاد می کند. برخی هنوز سیستم پیشرفته را ترجیح می دهند زیرا این امکان را می دهد تا کنترل بیشتری در مورد تغییر مجوزها انجام دهد ، در حالی که استاندارد همزمان بسیاری از مجوزها را تغییر می دهد.

مکانیزم بروزرسانی :

TeamSpeak 3 از یک سیستم به روزرسانی افزایشی استفاده می کند که فقط پرونده هایی را که باید بین نسخه ها به روزرسانی شوند ، بارگیری می کند ، در نتیجه استفاده از پهنای باند کمتر و نصب سریع تر صورت می گیرد.

کیفیت صدا :

با استفاده از سود مبتنی بر نرم افزار ، هرچند در از دست دادن کیفیت صدا ، می توان میزان میکروفون را افزایش داد. سخت افزار THD کم و سرکوب سر و صدای دو میکروفون کمک می کند تا noisefloor را تمیز کنید تا به نرم افزار پایه اجازه دهید تا تأثیر کمتری بر کیفیت صدا داشته باشد.
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *