حل اخطار Selected font failed during last operation در فتوشاپ

حل اخطار Selected font failed during last operation در فتوشاپ

حل اخطار Selected font failed during last operation در فتوشاپ

شاید شما هم در فتوشاپ به این اخطار Selected font failed during last operation برخورده باشید و به دنبال راه حل آن باشید. پس این متن را تا انتها بخونید :

روش حل :

 از فتوشاپ و برنامه Creative Cloud خارج شوید (در صورت نصب).

به محل نصب بروید :

 • ویندوز ایکس پی : \ Documents and Settings \ Local Settings \ Application Data \ Adobe

 • ویندوز 7: \Users\[user name]\AppData\Local\Adobe Photoshop CC and CC 2014

 • ویندوز 7 و 8: \Users\[user name]\AppData\Roaming\Adobe\Adobe Photoshop CC or CC 2014

 پوشه TypeSupport (Photoshop CS6 و قبل از آن) یا پوشه CT Font Cache (Photoshop CC و CC 2014) را حذف کرده و سطل زباله را   خالی کنید.

 کار تمام است.


فتوشاپ :

Adobe Photoshop یک ویرایشگر گرافیکی شطرنجی است که توسط Adobe Inc برای ویندوز و macOS تهیه و منتشر شده است. در اصل توسط توماس و جان نول در سال 1988 ساخته شد.
از آن زمان ، این نرم افزار نه تنها در ویرایش گرافیکی شطرنجی ، بلکه در کل هنر دیجیتال به استاندارد صنعت تبدیل شده است. نام این نرم افزار به یک علامت تجاری عمومی تبدیل شده است. که منجر به استفاده از آن به عنوان فعل می شود. (به عنوان مثال “به عکس فتوشاپ” ، “فتوشاپ” و “مسابقه فتوشاپ”) اگرچه Adobe از چنین کاربردی منصرف می شود. فتوشاپ می تواند تصاویر شطرنجی را در چندین لایه ویرایش و ساخت کند. و از ماسک ها ، ترکیب آلفا و چندین مدل رنگی از جمله RGB ، CMYK ، CIELAB ، لکه رنگی و دو آهنگ پشتیبانی می کند.
فتوشاپ از فرمت های فایل PSD و PSB مخصوص به خود برای پشتیبانی از این ویژگی ها استفاده می کند. علاوه بر گرافیک شطرنجی ، فتوشاپ توانایی محدودی در ویرایش یا ارائه متن و گرافیک برداری (به ویژه از طریق مسیر برش برای دومی) و همچنین گرافیک و فیلم سه بعدی دارد. مجموعه ویژگی های آن را می توان با پلاگین توسعه داد.
برنامه های توسعه یافته و توزیع شده به طور مستقل از فتوشاپ که در داخل آن اجرا می شوند و ویژگی های جدید یا پیشرفته ای را ارائه می دهند.
در کنار فتوشاپ ، Adobe همچنین عناصر فتوشاپ ، فتوشاپ لایت روم ، فتوشاپ اکسپرس ، فتوشاپ فیکس ، فتوشاپ اسکچ و فتوشاپ میکس را توسعه و منتشر می کند. از نوامبر 2019 ، Adobe نسخه کاملی از Photoshop را نیز برای iPad منتشر کرده است ، و در حالی که در ابتدا محدود بود. Adobe قصد دارد ویژگی های بیشتری را برای Photoshop برای iPad وارد کند. در مجموع ، مارک آنها “خانواده Adobe Photoshop” است.
مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه ها

 1. حمید گفت:

  ممنونم . لطف کردید

 2. محمد گفت:

  ممنون از راهنمایی خوبتون.
  برای من که کار کرد و درست شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *